BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI 

UN ATBILDESJANVĀRĪ DZIMUŠIE VAR SAŅEMT SAVUS VĒRDIŅUS? 

LATVIJAS ĻAUDIS SAZIEDOJUŠI, LAI SARŪPĒTU VĒRDIŅUS JANVĀRA MAZUĻIEM PAŠVALDĪBĀS, KAS NEIESAISTĀS PROJEKTĀ. 

JA BĒRNIŅŠ DZIMIS UN DEKLARĒTS, PIEMĒRAM, RĪGĀ, TAČU NU PĒC LAIKA ESAM DEKLARĒJUŠIES CITUR. KUR JĀDODAS, LAI SAŅEMTU SAVU VĒRDIŅU?

JUMS JĀDODAS UZ SĀKOTNĒJO DEKLARĒTO VIETU, ŠAJĀ GADĪJUMĀ - RĪGU.

                                                                                                            VAI VARU IEGĀDĀTIES SUDRABA VĒRDIŅU?

Biedrība neveic saimniecisko darbību, mēs neko netirgojam un nepiedāvājam iegādāties. Projekts tapis kopsolī ar Latvijas amatniekiem, kuru darba izdevumus sedz katrs ziedojums.                  Simtgades bērni birojam Pulkveža Brieža 6, Rīgā nav nekāda sakara ar LKM Simtgades biroju.        Projekts ir biedrības iniciatīva.
KAS NOTICIS AR MANU VĒRDIŅU?

- Īsts sudrabs oksidējas, - stāsta diplomēta juvelieramata meistare Ranta (SIA RARO  īpašniece).
 - Atceros vecmāmiņas sudraba karotes ar iniciāļiem un sudraba saktu - netīrs, nosūbējis metāla gabals. Pieliekot pūles un darbu - īsts dārgums! - Ranta atceras.
- Sudrabs oksidējas saskarsmē ar gaisu, mitrumu, cilvēka rokām. Nenoliedzami, to ietekmē arī katra personīgā enerģētika. Veikala izstrādājumi pārāk bieži tiek apstrādāti ar metālu - rodiju - tā nereti noslēpjot ražošanas kļūdas un, radot maldīgu priekšstatu par sudraba izstrādājumiem. Rodijs neoksidē, - Ranta paskaidro.
- Iesaku divus veidus, kā mājas apstākļos tīrīt īstu sudrabu:
1) eco ziepes karstā ūdenī, vismaigākā zobu birste - rūpīgi, maigi notīrīt vērdiņu, noskalot tekošā ūdenī, nosusunāt, nospodrināt ar briļļu kopšanas mikrošķiedras lupatiņu;
2) mazā bļodiņā ievietot uzlocītu follija trauciņu , iebērt 1/2 tjk. soda, virsū uzlikt vērdiņu, vēlreiz uzbērt 1/2 tjk. soda, līdz bļodiņas augšai uzliet verdošu ūdeni. Paturēt pāris minūtes, noskalot, nosusināt.

Lai Jums izdodas! - no sirds vēl Ranta.
ĪSTI DĀRGUMI PRASA DARBU, ENERĢIJU UN RŪPES!