BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI UN ATBILDES

VAI VARU IEGĀDĀTIES SUDRABA VĒRDIŅU?

Biedrība neveic saimniecisko darbību, mēs neko netirgojam un nepiedāvājam iegādāties. Projekts tapis kopsolī ar Latvijas amatniekiem, kuru darba izdevumus sedz katrs ziedojums.JANVĀRĪ DZIMUŠIE VAR SAŅEMT SAVUS VĒRDIŅUS? 

LATVIJAS ĻAUDIS SAZIEDOJUŠI, LAI SARŪPĒTU VĒRDIŅUS JANVĀRA MAZUĻIEM PAŠVALDĪBĀS, KAS NEIESAISTĀS PROJEKTĀ. 

JA BĒRNIŅŠ DZIMIS UN DEKLARĒTS, PIEMĒRAM, RĪGĀ, TAČU NU PĒC LAIKA ESAM DEKLARĒJUŠIES CITUR. KUR JĀDODAS, LAI SAŅEMTU SAVU VĒRDIŅU?

JUMS JĀDODAS UZ SĀKOTNĒJO DEKLARĒTO VIETU, ŠAJĀ GADĪJUMĀ - RĪGU.


Simtgades bērni birojam Pulkveža Brieža 6, Rīgā nav nekāda sakara ar LKM Simtgades biroju.

Projekts ir biedrības iniciatīva.


KĀDĒĻ TIEM, KAS VĒLAS SAGĀDĀT VĒRDIŅU NO 2019. GADA 1. JANVĀRA-8. FEBRUĀRIM VĒRDIŅU IZMAKSAS ATŠĶIRAS ATKARĪBĀ NO TĀ, KAD DZIMIS MAZULIS?

Projekta "Simtgades bērni" sadarbība ar Proves biroju, ziedot.lv un Lieldraugiem noslēgusies ar 2018. gada 31. decembri. Šobrīd biedrība norēķinās ar amatniekiem, izmantojot tikai Jūsu ziedojumus. Janvāra mazuļiem vērdiņus dāvina anonīms ziedotājs, tāpat ir mecenāts, kurš sedz decembra mēnesī dzimušo mazuļu vērdiņa starpību. Lai izdevies jaunais 2019. gads!


VAI LATVIJAS SIMTGADES BĒRNIŅŠ, KURŠ NĀCIS PASAULĒ 2018. gadā CITĀS VALSTĪS VAR SAŅEMT SUDRABA VĒRDIŅU?

Var. Ja bērniņš nācis pasaulē 2018. gadā. Un vecāki latvieši, sirdī Latviju nes. 


ASV

Sudraba vērdiņus sagādā ALA (Amerikas latviešu apvienība). Lūdzu pieteikties pie latviešu skolu pārziņiem vai skolotājiem. Jāziņo ģimenes uzvārds un adrese. ALA Izglītības nozare katram sagādās  Sudraba vērdiņu.

ĪRIJA

Par iespēju iegūt Sudraba vērdiņu var uzzināt Latviešu biedrībā Īrijā. Jums jāsazinās ar: Inga Zvirgzdiņa, LBĪ pasākumu organizatoru nodaļas vadītāja, tel.nr. +353861533889,  inga.zvirgzdina@gmail.com 

KANĀDA

Latviešu Nacionālā apvienība Kanādā sarūpēs katram simtgades bērniņam Kanādā Sudraba vērdiņa dāvanu komplektu.


Ja Latvijas simtgades bērniņš dzimis jebkurā citā pasaules valstī, rakstiet pieteikumu, lai uzzinātu par iespējām sagādāt īpašo dāvanu komplektu.


KAS NOTICIS AR MANU VĒRDIŅU?

- Īsts sudrabs oksidējas, - stāsta diplomēta juvelieramata meistare Ranta (SIA RARO  īpašniece).

 - Atceros vecmāmiņas sudraba karotes ar iniciāļiem un sudraba saktu - netīrs, nosūbējis metāla gabals. Pieliekot pūles un darbu - īsts dārgums! - Ranta atcerās.

- Sudrabs oksidējas saskarsmē ar gaisu, mitrumu, cilvēka rokām. Nenoliedzami, to ietekmē arī katra personīgā enerģētika. Veikala izstrādājumi pārāk bieži tiek apstrādāti ar metālu - rodiju - tā nereti noslēpjot ražošanas kļūdas un, radot maldīgu priekšstatu par sudraba izstrādājumiem. Rodijs neoksidē. - Ranta paskaidro.

- Iesaku divus veidus, kā mājas apstākļos tīrīt īstu sudrabu:

1) eco ziepes karstā ūdenī, vismaigākā zobu birste - rūpīgi, maigi notīrīt vērdiņu, noskalot tekošā ūdenī, nosusunāt, nospodrināt ar briļļu kopšanas mikrošķiedras lupatiņu;

2) mazā bļodiņā ievietot uzlocītu follija trauciņu , iebērt 1/2 tjk. soda, virsū uzlikt vērdiņu, vēlreiz uzbērt 1/2 tjk. soda, līdz bļodiņas augšai uzliet verdošu ūdeni. Paturēt pāris minūtes, noskalot, nosusināt.

Lai Jums izdodās! - no sirds vēl Ranta.

ĪSTI DĀRGUMI PRASA DARBU, ENERĢIJU UN RŪPES!