TOP DOKUMENTĀLĀ FILMA "INDRĀNE"

PIEDALIES AR SAVU DEVUMU DOKUMENTĀLĀS FILMAS TAPŠANĀ 

"Visu mēs ierakstām kaut kur augstāk. Nākošām paaudzēm mēs visas savas domas, kārības un vēlējumus ierakstām. Nākošajām paaudzēm vēl kas augstāk nāks aiz mums. Arī aiz mums vēl nāks. Varbūt vēl gudrāki, labāki, pareizāki. Un nezinās, kas ir kari, okupācijas, strīdi. Tautas varēs sadzīvot galvenās personības dievlīdzības lielumā, labumā, pašaizliedzībā, pašaizsardzībā. Laimīgi. Spēcīgi. Darbīgi. Tik daudz iespēju mums lieliem un labiem būt! Katrā laikā mums ir iespējams būt cilvēciskam cilvēkam!" (Ilze Indrāne.)


Kāpēc filma tieši par Indrāni?

Undīna Jātniece dzīvojusi divos laikmetos. Viņa izdzīvojusi, pārdzīvojusi un piedzīvojusi to, ko mēs - vairums - skatām kino, lasām grāmatās. Viņa ir no cita gadsimta. Izcila personība ar fantastiski dziļu skatījumu uz pasauli, cilvēkiem un notikumiem.

Kāpēc tieši tagad?

Šodien IR īstais brīdis strādāt, radīt un censties iemūžināt to, kas ir patiesi svarīgs - cilvēcība. Un cilvēcība, cilvēkmīlestība, cilvēcīgums - tas ir stāsts par Indrāni.  

Kas Indrānes personībā   pārsteidz visvairāk?

Indrāne turpina pārsteigt ar domas asumu, sacītā dziļumu un redzējumu, kas sniedzas aiz fiziskā. 

Kā tiks parādīta šī sarežģītā personība?

Ilze Indrāne tiks atklāta kā cilvēks, kas dziļāko mūžības jautājumu priekšā vēršas pie ziediem dārzā, pie putniem ābeles zaros, pie mākoņiem. Un visur dzird atbildes - no senčiem, no Dieva, no Baltā Mākoņa.

Kāds kino taps?


Top dokumentālā filma ar spēlfilmas elementiem. Kino galvenais uzdevums - uzrunāt, iedrošināt aizdomāties un likt just. Šajā gadījumā - likt sajust izcilas personības mūžu, nojaust ticību, kam Indrāne ir sekojusi.

Kad plānota filmas pirmizrāde?

Dokumentālās filmas pirmizrāde plānota 2023. gada pavasarī, kad rakstniecei Ilzei Indrānei apritēs deviņdesmit sestā dzimšanas diena.


                                                                                                                                   ZIEDOT