Nozīmīgs cilvēks Madonas novadam. 

Ko es vēlu Latvijai nākamajos 100 gados?

Projekta mērķis - izvēlēties piecpadsmit cilvēkus, kuru dzīves devums veltīts Madonas novadam. Meklējumi noritēja četrpadsmit pagastos - Aronas, Bērzaunes, Sauleskalna, Kalsnavas, Dzelzavas, Liezēres, Barkavas, Ošupes, Praulienas, Mētrienas, Ļaudonas, Vestienas, Mārcienas, Lazdonas un Madonas pilsētā.

Mežkopji, mākslinieki, optimisti, bibliotekāri, grāmatveži, labdari, maiznieki, zemnieki, patrioti, ārsti, skolotāji, rakstnieki. Labai sirdij nav vecuma, dzimuma, amata vai profesijas. Katram no piecpadsmit uzdots viens jautājums - Ko Tu vēli Latvijai nākamajos 100 gados?
Meklēšanas procesā tika iesaistīti Madonas novada vispārizglītojošo skolu skolēni, sociālie darbinieki, pagastu pārvalžu darbinieki un līdzcilvēki. 
Projekts vainagojies 2017. gada 30. novembrī ar augstvērtīgu foto izstādi Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, kas apskatāma un saklausāma visu decembra mēnesi.

Atbalsta Madonas novada pašvaldība 

VELTA RUŅĢE

Dzimusi 1936. gadā

Gleznotāja Velta ir kā rudens asteres zieds karmīnsarkanā krāsā. Viņa apbur ar sievišķību, mātišķu gādību un stāju. Viņa turpinās savos bērnos un bērnu bērnos - katrā adītajā zeķē, katrā otas triepienā, ar talantu, Latvijas godāšanu un pāri visam - centīgu darbu.

Es novēlu Latvijai nākamajos 100 gados...

"Ziniet, kas man ir Latvija? Mani bērni, viņu bērni, mazmazbērni. Manas gleznas. Kad gleznoju, radu savu Latviju. Es to ieadu katrā zeķē, jo gribu, lai manējiem ir siltas kājas. Pirmo reizi aptvēru Latvijas lielumu skolas pirmajās klasēs, kad skolotāji man, mazam meitēnam, lika zīmēt pasaules karti ģeogrāfijas stundām. Vēl man bija jāizzīmē truša iekšas bioloģijas stundām un augu attēli. Man tas padevās! Un man patika! Katrā otas triepienā, kokos, ziedos, dabas ainavās redzu Latviju. Es novēlu mums visiem gudrākiem kļūt!" 

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.