Nozīmīgs cilvēks Madonas novadam. 

Ko es vēlu Latvijai nākamajos 100 gados?

Projekta mērķis - izvēlēties piecpadsmit cilvēkus, kuru dzīves devums veltīts Madonas novadam. Meklējumi noritēja četrpadsmit pagastos - Aronas, Bērzaunes, Sauleskalna, Kalsnavas, Dzelzavas, Liezēres, Barkavas, Ošupes, Praulienas, Mētrienas, Ļaudonas, Vestienas, Mārcienas, Lazdonas un Madonas pilsētā.

Mežkopji, mākslinieki, optimisti, bibliotekāri, grāmatveži, labdari, maiznieki, zemnieki, patrioti, ārsti, skolotāji, rakstnieki. Labai sirdij nav vecuma, dzimuma, amata vai profesijas. Katram no piecpadsmit uzdots viens jautājums - Ko Tu vēli Latvijai nākamajos 100 gados?
Meklēšanas procesā tika iesaistīti Madonas novada vispārizglītojošo skolu skolēni, sociālie darbinieki, pagastu pārvalžu darbinieki un līdzcilvēki. 
Projekts vainagojies 2017. gada 30. novembrī ar augstvērtīgu foto izstādi Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, kas apskatāma un saklausāma visu decembra mēnesi.

Atbalsta Madonas novada pašvaldība 

JĀNIS RUŅĢIS

 (Dzimis 1931. gada 14. jūlijā, miris 2021. gada 13. martā.)

Pie virpas top Jāņa izgudrojumi, istabā - melnbaltās grafikas. Pāri visam nelokāma ticība zemei un cilvēkiem. Viņš atdod no sevis visu - tautai, vietai un laikam. Cik daudz gaismas var izstarot viens cilvēks!

Es novēlu Latvijai nākamajos 100 gados...

"Kā mēs esam mētāti - no vienas varas, pie otras! Bez sajēgas! Mana Latvija ir mana tēvuzeme. Es nevaru paiet garām tam pusē aizlauztajam vītolam, kurš kroplīgs, bet turpina augt. Zari izliekušies mezglos un krustā sakrituši. Citi saka - Nu, ko tu! Es apstājos un to uzzīmēju. Darbus netirgoju - katrs man tik mīļš kā bērns. Žēl šķirties. Latvieši ir sīksti. Nevienam nelokās. Es novēlu Saules mūžu Latvijai un latviešu tautai!"

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.