Nozīmīgs cilvēks Madonas novadam. 

Ko es vēlu Latvijai nākamajos 100 gados?

Projekta mērķis - izvēlēties piecpadsmit cilvēkus, kuru dzīves devums veltīts Madonas novadam. Meklējumi noritēja četrpadsmit pagastos - Aronas, Bērzaunes, Sauleskalna, Kalsnavas, Dzelzavas, Liezēres, Barkavas, Ošupes, Praulienas, Mētrienas, Ļaudonas, Vestienas, Mārcienas, Lazdonas un Madonas pilsētā.

Mežkopji, mākslinieki, optimisti, bibliotekāri, grāmatveži, labdari, maiznieki, zemnieki, patrioti, ārsti, skolotāji, rakstnieki. Labai sirdij nav vecuma, dzimuma, amata vai profesijas. Katram no piecpadsmit uzdots viens jautājums - Ko Tu vēli Latvijai nākamajos 100 gados?
Meklēšanas procesā tika iesaistīti Madonas novada vispārizglītojošo skolu skolēni, sociālie darbinieki, pagastu pārvalžu darbinieki un līdzcilvēki. 
Projekts vainagojies 2017. gada 30. novembrī ar augstvērtīgu foto izstādi Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, kas apskatāma un saklausāma visu decembra mēnesi.

Atbalsta Madonas novada pašvaldība 

HELĒNA RAMBA

 Dzimusi 1943. gadā

Cilvēks, kurš stāvējis vistuvāk dzīvības brīnumam - turpat divus tūkstošus reižu. Bērniņi nākuši pasaulē ar Helēnas stipro, reizē, mīlestības pilno, roku palīdzību. Kādā svarā dzīvība? Uz vecmātes rokām sverama.

Es novēlu Latvijai nākamajos 100 gados...

"Tēva māte mūsu pirtī bērnus ķēra. Reiz kāda māte atnākusi uz radībām, līdzi septiņi-astoņi bērneļi. Šie vecaimātei ar sprunguli meta. Baigi gribējās tiem - vēl viens sīkais! Mamma studiju gados mani iedrošināja - strādā, būs darīšana ar veselām sievām. Tā es piecdesmit četrus gadus nostrādāju par vecmāti.
Latvija man ir viss. Māja, zeme, es pati, bērņuki. Es nemainītu Latviju ne pret vienu vietu. Latvijai daudz ko vajag. Lai bērni būtu. Mums - lai saticība. Materiālais radīsies pats no sevis, jāmāk iztikt ar to, kas ir. Tēvs man mācīja - ja kādam iet labāk, papriecājies. Visiem vienādi nekad nevar iet. Un vēl - nabadzības dēļ lepnību zaudēt nevajag. Tēvs atstāja apziņu, kā mīlēt savu zemi. Galvenais, lai mīlestība būtu. Pacietība, iecietība vienam pret otru un dzimtenes mīlestība."

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.