2017. gada 22. novembrī noritēja biedrības rīkotais pasākums Sapnim ir spārni mazajiem aroniešiem. Tika sveikti Aronas pagasta jaundzimušie un viņu ģimenes, pasniedzot īpaši šai iecerei radītas Aronas pagasta sudraba piespraudes, kur attēlots pagasta simbols - pīlādžu zars - naudas dāvana   50,00 euro un personiska apsveikuma vēstule bērniņam un viņa ģimenei. 

                                                     


Paldies lieliskajai Klaudijai Hēlai par nozīmīgo konsultāciju sniegšanu un kopā darbošanos Aronas pagasta jaundzimušo ģimenēm.

Lai aug desmit 2017. gadā dzimušie Aronas pagasta bērniņi stipri, veseli un gudri! Lai viņi top laimīgi, svētīti un nes mūsu zemei labāku nākotni!

2016. gada 27. novembrī biedrība organizēja Aronas pagasta labdarības pasākumu Sapnim ir spārni. Mērķis - iegūt līdzekļus Aronas pagasta pirmsskolas vecuma bērnu ārpusskolas izglītības nodarbībām: juveliermākslas, bioloģijas, gleznošanas un angļu valodas pamatu apgūšanai. Uzdevumi: sniegt bērniem priekšstatu par amatniecību, zinātni un valodu daudzveidību. 

Paldies katram par devumu: mums kopā izdevās apgūt 1320.00 euro biedrības mērķu sasniegšanai!


 Pateicība Aronas pagasta pārvaldei par atbalstu.  

PALDIES IZSOLES DARBU AUTORIEM

                          Veltas Ruņģes glezna "Pudulis"        

Brīnišķīgās mākslinieces glezna "Pudulis", kas tapusi Mārcienas pusē pie Puduļa ezera, kartons, eļļa, izmērs: 37x44 cm. 

Gleznotāja Velta Ruņģe dzimusi 1936. gadā. Jau agrā bērnībā Veltas talants tiek izmantots skolā. Viņai jāzīmē uzskates materiāli, no kā bērniem mācīties. Viss no trušu iekšējiem orgāniem bioloģijai līdz pasaules kartei, lai apgūtu pasaules ģeogrāfiju. 1991. gadā Velta absolvē Maskavas mākslas tautas universitāti, tā pierādot pati sev, ka piecdesmit gados spēj visu. Gleznotājas talants spēj pārsteigt ar īsta vecmeistara otas māku un vērienu.

Unas Ļahas 3 keramikas bļodu kolekcija

Keramiķe, kuras stingrais rokasspiediens sniedz drosmi un ticību saviem spēkiem. 

Sešu bērnu māmiņa Una Ļaha darbojas pie keramiķa virpas vairāk nekā divdesmit gadus. Taču tikai pēdējo piecu-septiņu gadu laikā iemīļojusi mālu pa īstam. Pamanījusi, kā mirdz acis cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kad viņi strādā ar neparasto materiālu. Kā atplaukst bērni, kad māls padodas to mazajām rociņām. Izsolē tika piedāvāta Amatniecības kameras diplomētas keramikas meistares Unas Ļahas trīs keramikas bļodu izlase.

                           Agra Sāra glezna "Ogres upe pavasarī"

Māksliniekam pašam īpaša glezna. Audekls, eļļa, izmērs: 60x80 cm. Aronas pagastā dzīvojošais Agris Sārs ir pedagogs un gleznotājs. Dzimis 1959. gadā Pļaviņās. Interese par krāsām radusies 5-6 gadu vecumā, kad dziļā decembra vakarā, paša Agra dzimšanas dienā, saņēmis dāvanā garenu kasti ar krāsu tūbiņām. Glezno eļļas tehnikā uz audekla un kartona dažādu žanru darbus. Visvairāk interesē ainava, jo galvenais iedvesmas avots ir Vidzemes augstienes mainīgā un dinamiskā daba. Gleznotājs piedalījies starptautiskā mākslinieku simpozijā Vācijā. Gleznojis plenēros Šveicē un Zviedrijā.

                      Lāsmas Abramovas darinātas rotas


Rotu mākslinieces izdoma un ieceres realizējas fantastiskā izpildījumā. Kaklarota un rokassprādze.

Lāsma Abramova savu radošo sapņu un ieceru piepildīšanai spējusi rast nodarbi, kas sniedz prieku daudziem. Viņa vairāk kā trīs gadus gatavo rotas. Fantāzijai nav robežu, sevi ierobežojam mēs paši.

Katrs darbs, kas radīts ar mīlestību ir īpašs. Tajā ieguldīts rūpīgs darbs, neizmērāma izdoma un fantastiska enerģija, kas piemīt vien tam, ko rada cilvēks.

Zvirgzdiņu ģimenes pašdarināts lampas abažūrs

Zvirgzdiņu ģimenē tiek novērtēts radošs darbs. Vērtība ir visam, kas tapis pašu rokām, ar izdomu un rūpīgu aizrautību. Lina lampas abažūrs papildinās jūsu interjeru ar retu un pievilcīgu priekšmetu. Lai gaisma ienāk jūsu mājoklī, ģimenē un sirdī!

Jāņa Ruņģa grafika "Nolauztais vītols"   

Grafika tapusi 1984. gadā Līdēres laukos. Izmērs: 40x50 cm. Jānis Ruņģis dzimis 1936. gadā. Pats Jānis stāsta, - Cik sevi atceros, esmu mālējis. Tēva mājas priekšistabā betona klons bija kā radīts tam, lai ar izdegušu kaulu zīmētu visu, ko sirds kāro. Mākslinieka grafikas ir tiešs un nepārprotams Latvijas dabas, likteņu un cilvēku atainojums.

"Nolauztais vītols" simboliski attēlo mūsu valsts likteni.

Jāņa Ruņģa grafika "Krūmiņu kalns"        

Grafika tapusi 1999. gadā, kur attēlots Aronas pagastā esošais Krūmiņu kalns un Lauteres ezers. Izmērs: 40x50 cm. 

Mākslinieks savos darbos atklāj dabu, ar ko tēlaini saaudzis visus dzīves astoņdesmit gadus.Jānis paskaidro, - Man tik grūti šķirties no saviem darbiem! Katrs ir mīļš un tuvs!

Vilcānu-Smilgu ģimenes dāliju gumu kolekcija

Dāliju gumu kolekcija, kas iepriecinās jebkuru ziedu mīļotāju no aizrautīga dārznieka līdz piemājas dārza kopējam. Kolekcija sastāv no desmit īpašu šķirņu dāliju gumiem, kur desmitais ir Vilcānu-Smilgu ģimenes pārsteigums!

Šķirnes: Hapet Fantastic, Hapet Genesis, Just married, Tip Top Wien, Grenidor Pastelle, Evelina, Caballero.

Jāņa Seiksta keramikas svečturis

Jānis Seiksts keramiķa arodā strādā vairāk nekā 40 gadus. Ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs no 1980. gada. 

Pats Jānis saka: "Keramiķim ir liela līdzība ar dārznieku - jāpienāk īstajā brīdī un viss jāapčubina. Nedrīkst būt ne par sausu, ne par mitru. Tikai laika gaitā strādājot, to var iemācīties sajust."

Jānis strādā savā darbnīcā Madonas pilsētā, taču Aronas pagasta Kusas pamatskolā vada keramikas nodarbības. Par ko Jānis atbild: "Ja esmu pieprasīts un vajadzīgs - nu, tad es vienkārši esmu laimīgs cilvēks!"

Valērija Baidas glezna "Ūdensrozes"

Mākslinieka darbi izceļas ar neparastu gaismu, intensīvām krāsām, kontrastiem un īpašu redzējumu. Eļļa, audekls, izmērs: 40x46 cm. 

Valērijs Baida dzimis 1958. gadā Krievijā. Studējis Vissavienības Valsts kinematogrāfijas institūta Mākslas fakultātē. Izstādēs aktīvi piedalās kopš 1983. gada, gan Latvijā, gan ārzemēs. Kopš 1990. gada Krievijas Mākslinieku savienības biedrs, kopš 2007. gada - Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. 1997. gada saņēmis medaļu "850 gadi Maskavai" par darbiem izstādē "Krievijas mākslinieki - Maskavai". Divdesmit piecus gadus dzīvo Aronas pagastā, netālu no Gaiziņkalna, kur kopā ar dzīvesbiedri izveidojis "Akmens mājas galeriju". 

Klintas Rogas glezna "Meklējumi"  

Kartons, eļļa. Izmērs: 50x40 cm.Klinta Roga 2008. gadā absolvējusi Jāņa Simsona Madonas mākslas skolu, šobrīd turpina Maģistra studijas Latvijas Mākslas Akadēmijā. Strādā par privātskolotāju pašas dibinātajā mākslinieku darbnīcā "Art Mirror", Rīgā.

Eļļas glezniecību Klinta izvēlējusies kā savas mākslas atveidošanas instrumentu, vaļasprieks kļuvis par neatņemamu ikdienas daļu. Par gleznu "Meklējumi" Klinta stāsta: "Šis darbs tapis vairākus gadus. Un ir ļoti īpašs ar to, ka izaicinājis manu varēšanu, spējas, pārbaudījis manu ticību sev un tam, ko es daru."

Siņicinu ģimenes        adītas zeķes             

Sieviešu zeķes, 36.-37. izmērs.

"Galvenais, lai kājas siltas!" - šo frāzi no kinofilmas "Emīla nedarbi" atminās daudzi. Un, patiesi, katras vecmāmiņas lielākais rūpals - lai mīļajiem būtu siltas zeķes, ko apaut kājās. Tās ir rūpes, mīlestība un bezgalīga gādība par sev tuvajiem. Iepriecini sevi vai kādu no savas ģimenes ar šīm siltajām, īpašajām zeķēm! Siņicinu ģimenes vecmāmiņa izsolei piedāvā pašadītas meiteņu-sieviešu zeķes.

  Kučuru dzirnavu              pirtiņa                        

Dāvanu karte divām personām atpūtai Kučuru dzirnavu pirtiņā, paldies Stūru ģimenei.

Aronas pagasta Lauterē, brīnišķīgā vietā pie Viešupītes, atrodas Kučuru dzirnavas. Vieta, kur nesteidzīgi baudīt apkārtnes dabu, satikt viesmīlīgus ļaudis un neaizmirstami atpūsties mierā un klusumā. 

Maijas Jakovičas glezna "Gaismas putns"

Glezna tapusi plenērā Čurļoņa darbu ietekmē. Kartons, eļļa, izmērs: 50x35 cm.

Gleznotāja Maija Jakoviča dzimusi 1958. gadā. Diplomēta kostīmu māksliniece. Par tradīciju kļuvuši Maijas rīkotie vasaras plenēri ar Latvijas un citu valstu mākslinieku piedalīšanos. Kopā ar dzīvesdraugu Valēriju Baidu dibinājusi un vada "Akmens mājas galeriju" Aronas pagastā.

    Nagļu ģimenes        ievārījumu izlase       

Izsolē tika piedāvāti šādi ievārījumi:  1) pīlādži ar cidonijām;       2) dzērvenes ar ķiploku un medu;      3) skābie ķirši; 4) jāņogas ar bumbieriem; 5) avenes ar āboliem.

Pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem Nagļu ģimenē sāka gatavot īpašus ievārījumus pēc vecmāmiņas receptēm. Ievārījumi ir īpaši, jo lietojami pa karotītei ar siltu tēju pie kamīna vai sveces liesmas. Un, ja vēl blakus mīļie, tad šis baudījums sniedz ne vien veselību, mundrumu un miesas spēku, bet arī prieku par kopā būšanu un dalīšanos.

    RARO sudraba             tējas osiņa                

Izsolē tika piedāvāta Sudraba tējas osiņa fantastiskā koka kārbiņā kopā ar Gaiziņkalna apkārtnē ievāktu tēju. Tējai nav reliģijas, nacionalitātes vai valodas. Tēja satuvina ļaudis. Tā sniedz gara baudījumu un miesas veselību. Sudrabs nes miera un stabilitātes enerģiju. Tēja, kopā ar sudrabu, iegūst brīnumainas īpašības. Sudrabs, saskaroties ar šķidrumu, atstāj tajā sīkas daļiņas. Tā sudrabs siltajai tējai dāvā antiseptiskas īpašības. Sudrabs strukturizē ūdeni, iznīcinot tikai kaitīgās baktērijas, tā padarot dzērienu ārstniecisku. Sudraba tējas osiņa kopā ar īpaši Jums izraudzītu un vārītu tēju, sniegs fantastisku, aromātisku un neaizmirstamu tējas piedzīvojumu. 

RARO sudraba rokassprādze ar ozola lapiņām

SIA RARO galvenā māksliniece Ranta Roga tic, ka ozols izsenis simbolizē gara vērtības, laikmetu viedumu un zemes spēku. Ozols nes svētību tautai, kuras zemē tas aug. Sudraba ozollapa ir kā vēstījums, kā atgādinājums un dāvana no stiprākā Latvijas koka. Tā ir ilgmūžības garants. 

Zelgauskas rokdarbnieču kluba trīs sedziņu izlase

Radošas un talantīgas ir dāmas, kuras astoņpadsmit gadus tiekas Zelgauskas rokdarbnieču klubā Zaigas Gailītes vadībā. 

Darbi, kas radīti pacietībā, mīlestībā un rūpēs par līdzcilvēkiem.PALDIES TIEM, KURI DĀVĀJA SIRDI!

Fantastiskajai vakara vadītājai Inesei Zīlei - spēks ir ticībā, spējā dot un izstarot gaismu!Artūram Grandānam par pašaizliedzību un atdevi! 

Apburošajiem Aronas pagasta PII "Sprīdītis" bērniem - augat lieli savā garā un stipri gribā!


Teātra studijai "Pilnpiens" - kāds prieks par talantīgiem, saturīgiem un spējīgiem jauniešiem!

Nepārspētajiem brāļiem - operdziedātājam Guntaram Ruņģim un bundziniekam Ikaram Ruņģim!

Atraktīvajam Lauteres vidējās paaudzes deju kolektīvam ar tā vadītāju Zani Cakuli! 

Dziesminiekam ar pārpasaulīgo balsi un silto sirdi - Haraldam Sīmanim!
Zariņu ģimenei par rūpīgo, izdomas pilno iesaistīšanos.

Putniņu ģimenei par lielisko dāvanu Aronas PII Sprīdītim.

Kučuru dzirnavu saimniekiem par atsaucību un atbalstu.

PII Sprīdītis meitenēm ar vadītāju Silviju Čurksti.

Paldies par drosmi, gribēšanu un varēšanu!